Nowości  Satelity  Sondy  Statki  Stacje  Rakiety  Kosmodromy    
 


Kosmonautyka.pl > Katastrofa rakiety Falcon 9

2015-06-28 Katastrofa rakiety Falcon 9

Niepowodzeniem zakończyło się siódme wyniesienie w kosmos kapsuły Dragon z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

W niedzielę 28 czerwca 2015 roku w niebo wzbiła się rakieta nośna Falcon 9 z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie (USA). Niestety 2 minuty po starcie rakieta eksplodowała.

Miał to być ósmy zaopatrzeniowy lot tej rakiety nośnej na stację orbitalny w ramach programu Commercial Resupply Services, oficjalnie zaś siódmy (stąd oznaczenie misji CRS-7; pierwszy był testowy).


Relacja ze startu - start od 21 minuty

Była to jednocześnie także 3 próba powrotu pierwszego wykorzystanego już stopnia rakiety nośnej. W sposób kontrolowany miał on opadać na specjalny statek-platformę. Poprzednie miały miejsce w styczniu i kwietniu 2015 roku.

Ładunek rakiety nośnej, czyli kapsuła Dragon, dotrzeć miała na stację orbitalną po 2 dniach. Po 5 tygodniach miała powrócić na Ziemię przy wykorzystaniu spadochronów.

Wkrótce ma się odbyć konferencja prasowa firmy SpaceX poświęcona nieudanej próbie.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Kosmonautyka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje kosmonautyczne za darmo.

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: