Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > PeruSat-1 przesłał pierwsze zdjęcia satelitarne

2016-10-06 PeruSat-1 przesłał pierwsze zdjęcia satelitarne

Peruwiański sztuczny satelita PeruSAT-1 dostarczył pierwsze zdjęcia satelitarne po pomyślnym wyniesieniu na orbitę.

PeruSAT-1 został wyniesiony na orbitę 16 września 2016 roku z kosmodromu w Kourou nową lekką rakietą nośną Vega.


Wykonane przez PeruSAT-1 zdjęcie odkrywkowej kopalni miedzi Cuajone (grafika: CONIDA)

Satelita wykonywać będzie zdjęcia satelitarne na potrzeby rolnictwa, planowania miejskiego, kontroli granic i zwalczania handlu narkotykami, a także będzie wspierał pomoc humanitarną i ocenę szkód w przypadku katastrof naturalnych.

Do końca 2016 roku w centrum dowodzenia CNOIS (Centro Nacional de Operaciones de Imagenes Satelitales) zbudowanym przez Airbus Defence and Space w Pucusana na południe od Limy będą prowadzone kompleksowe testy w celu sprawdzenia, czy wszystkie podsystemy satelity działają prawidłowo.


Satelita PeruSAT-1 (grafika: Airbus)

Potem system satelitarny PeruSAT-1 zostanie następnie oddany do użytku i przekazany w ręce przeszkolonych inżynierów i techników z peruwiańskiej agencji kosmicznej CONIDA.

PeruSAT-1, zbudowany w czasie niespełna 24 miesięcy, jest obecnie najbardziej zaawansowanym satelitą do obserwacji Ziemi w regionie Ameryki Łacińskiej. Zbudowany przez firmę Airbus Defence and Space satelita PeruSAT-1 bazuje na platformie satelitarnej AstroBus-S i jest wyposażony w najnowocześniejszy instrument optyczny z węglika krzemu o rozdzielczości 70 centymetrów. Spółka Airbus Defence and Space, która wchodzi w skład Grupy Airbus, jest jedym z czołowych światowych budowniczych oraz eksporterów satelitów do obserwacji Ziemi.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: